Najlepsze sposoby na sprzedaż samochodu w Poznaniu w 2024

Zbycie używanego auta nie jest w Poznaniu zadaniem łatwym — obecnie na tutejszym rynku podaż znacząco przewyższa popyt. Co zatem powinien zrobić właściciel pojazdu, by szybko znaleźć kupca w roku 2024?

Jak szybko sprzedać auto w Poznaniu w roku 2024?

Najszybszą metodą zbycia używanego pojazdu jest skorzystanie z usług skupu aut — podmioty, działające na tym rynku, oferują zwykle finalizację transakcji w ciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia. Są one przy tym zainteresowane praktycznie wszystkimi modelami i markami — warto zajrzeć na stronę, należącą do jednego z renomowanych przedsiębiorstw z tej branży, a prezentującą ostatnio skupione auta w Poznaniu, by przekonać się, jak różne pojazdy są nabywane. Skupy aut zapewniają też bezpłatną wycenę samochodu w miejscu postoju, właściciel nie musi więc troszczyć się o jego dostarczenie do siedziby przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto sprzedać auto do skupu?

Innymi korzyściami, związanymi z zawarciem transakcji ze skupem samochodów, są:

  • możliwość uniknięcia długotrwałego ponoszenia kosztów utrzymania auta;

  • błyskawiczna zapłata (zazwyczaj następuje ona natychmiast po podpisaniu umowy).

Czytając opinie klientów z Poznania, dotyczące jednego ze znanych przedsiębiorstw z tej branży, można wywnioskować, że to właśnie ostatnia z wymienionych kwestii czyni tę formę sprzedaży tak popularną. Warto dodać, że obecnie skupy aut oferują ceny zbliżone do rynkowych.

Sprzedaż auta znajomym — wady i zalety rozwiązania

Stosunkowo szybko można też sprzedać auto członkom rodziny lub znajomym. W tym jednak wypadku uzyskanie satysfakcjonującej ceny bywa trudne — zbyt ostre negocjacje mogą rzutować na późniejsze relacje z nabywcą. Co oczywiste, konieczne jest również uczciwe poinformowanie go o wszelkich mankamentach pojazdu (jeżeli tego zaniechamy, musimy liczyć się z pogorszeniem opinii na nasz temat w gronie znajomych).

Sprzedaż auta w Poznaniu — czy warto zostawić samochód w rozliczeniu?

Ułatwione zadanie będą mieli mieszkańcy Poznania, którzy zdecydują się na zastąpienie dotychczas użytkowanego samochodu całkiem nowym autem — mogą oni zostawić swój pojazd w rozliczeniu. Rozwiązanie takie pozwala:

  • zapłacić niższy podatek;

  • zaoszczędzić wiele czasu i energii.

Ma ono jednak również wady.  Najważniejszą z nich jest stosunkowo niski poziom wycen — oscylują one wokół 60-80% wartości rynkowej pozostawianego u dealera pojazdu.

Jak sprzedać auto w roku 2024 tradycyjnymi metodami?

Auto można sprzedać również w tradycyjny sposób — publikując ogłoszenia. W tym wypadku trzeba jednak:

  • odpowiednio przygotować samochód — dokonać napraw, posprzątać wnętrze, skompletować dokumenty (przydadzą się np. faktury za poważniejsze prace remontowe);

  • wykonać odpowiednie zdjęcia i napisać atrakcyjnie brzmiącą treść anonsów;

  • zapłacić za publikacje ogłoszeń w odpowiednio dobranych portalach.

Warto przy tym zauważyć, że mieszkańcy Poznania, którzy zdecydują się na taką formę sprzedaży samochodu, muszą liczyć się w roku 2024 z długim okresem oczekiwania na potencjalnego kupca — jak już wspomniano, miejscowy rynek aut używanych jest obecnie nasycony.