Audi Fox – Mały ale zwinny samochód z wielkim potencjałem

Audi Fox to kompaktowy samochód produkowany przez niemiecką markę Audi w latach 1973-79.

Ten mały, ale zwinny samochód był dostępny z kilkoma różnymi silnikami, w tym jednostkami benzynowymi i dieslowskimi.

Audi Fox - Mały ale zwinny samochód z wielkim potencjałem

Model Audi Fox

Silniki stosowane w Audi Fox to między innymi 1.1 litrowy silnik benzynowy o mocy 50 KM oraz 1.5 litrowy silnik benzynowy o mocy 70 KM. W wersji diesel był dostępny 1.5 litrowy silnik o mocy 50 KM. Średnie spalanie wynosiło około 6-8 litrów na 100 kilometrów, co jak na swoje czasy było dobrym wynikiem.

Audi Fox był popularnym modelem w Europie, zwłaszcza w Niemczech i we Włoszech. Opinie na temat tego samochodu są dość pozytywne, zwłaszcza w kontekście jego niezawodności, wytrzymałości i wszechstronności. Wiele osób doceniało też jego niezwykle zwrotne i zwinne prowadzenie, co czyniło z niego doskonały samochód do miasta.

Ciekawostką o Audi Fox jest to, że był to pierwszy samochód produkowany przez Audi po przejęciu przez koncern Volkswagen. Model ten był też pierwszym samochodem tej marki wyposażonym w przednie zawieszenie typu McPherson.

Podsumowując, Audi Fox to mały, ale zwinny samochód, który zasługuje na uwagę ze względu na swoją niezawodność, wszechstronność i zwrotne prowadzenie. Mimo że nie jest już produkowany, wciąż jest często spotykany na drogach i cieszy się dobrą opinią wśród kierowców.