Audi 100 – informacje, opinie i ciekawostki o samochodzie z długą historią

Audi 100 to samochód produkowany przez niemiecką markę Audi w latach 1968-1994.

Auto dostępne było w wersjach sedan i kombi i było jednym z najważniejszych modeli marki w tamtym okresie. W ciągu 26 lat produkcji występowały różne warianty silnikowe, w tym jednostki benzynowe o pojemnościach 1,8-2,8 litra oraz diesle o pojemności 2,1 litra.

Model Audi 100

Średnie spalanie Audi 100 wynosiło od 7 do 11 litrów na 100 km w zależności od wersji silnikowej. Auto było cenione za dobre właściwości jezdne, niezawodność i przestronne wnętrze, a także za stylistykę zgodną z ówczesnymi trendami.

Opinie o Audi 100 są pozytywne, a wiele osób uważa, że jest to jeden z najlepszych modeli produkowanych przez Audi w tamtym okresie. Samochód jest uważany za kultowe auto i cieszy się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i miłośników marki.

Audi 100 - informacje, opinie i ciekawostki o samochodzie z długą historią

Ciekawostki o Audi 100:

– Auto było pierwszym modelem, który zdobył tytuł „Samochodu Roku” w Europe w 1970 roku.
– Wersja kombi Audi 100 była jednym z pierwszych tego typu samochodów produkowanych w Europie.
– Samochód był wyposażony w nowoczesne wówczas rozwiązania, takie jak automatyczna skrzynia biegów i kontrola trakcji.

Podsumowując, Audi 100 to samochód z długą historią i tradycją. Jest to auto, które zasługuje na uwagę ze względu na swoje właściwości jezdne, stylistykę i niezawodność. Jest to kultowe auto, które zapisało się w historii motoryzacji jako jeden z ważniejszych modeli niemieckiej marki.