Dlaczego zęby mają przebarwienia?

Można powiedzieć, że wraz z wiekiem stan zębów każdego z nas się pogarsza.

Jest to w zasadzie nieunikniony proces nawet wtedy, gdy przez całe życie bardzo o nie dbamy. Jednocześnie powinniśmy być świadomi tego, iż w końcu przyjdzie czas na wizytę w gabinecie stomatologicznym, a jak zapewne się domyślamy często kończy się to sporym wydatkiem. Jednak równie dobrze może zdarzyć się sytuacja, w której nasze zęby mogą mieć przebarwienia i wtedy być może wystarczy tylko ich wybielanie.

Z jakiego powodu mogą występować przebarwienia zębów?

Jeśli chodzi o przebarwienia zębów to mogą one mieć bardzo różne podłoże. W przypadku, gdy wynikają z samej diety to oczywiście nie jest to raczej nic groźnego, ale może zdarzyć się też tak, że wzięły się one z jakiejś choroby. Dlatego też kiedy zauważymy na naszych zębach jakieś mocniejsze przebarwienia to najlepiej jest udać się do stomatologa w celu weryfikacji. Oczywiście przy przebarwieniach zębów możemy zdecydować się na ich wybielanie, ale w pierwszej kolejności musimy upewnić się czy przebarwienia nie wynikają właśnie z jakiejś choroby – w takiej sytuacji trzeba ją wyeliminować, a dopiero później można myśleć o wybielaniu zębów. Wszystko to najlepiej jest konsultować z jakimś doświadczonym stomatologiem.
Dlaczego zęby mają przebarwienia?

Czy przebarwienia mogą być naturalne?

Tak jak wcześniej było wspomniane czasami przebarwienia zębów wynikają z samej diety i nimi raczej nie należy się jakoś szczególnie przejmować. W dodatku również warto wiedzieć o tym, że mogą one występować po leczeniu endodontycznym. Co więcej zupełnie naturalne jest to, iż wraz z wiekiem zęby stają się ciemniejsze, a wtedy absolutnie nie powinien być to powód do niepokoju. Jeśli nasze zęby miały jakiś uraz to ich barwa może zmieniać się na szarą, a to świadczy często o martwicy zęba przez co w takim przypadku wybielanie zębów Wrocław zdecydowanie odpada. Zanim zdecydujemy się na to, aby wybielać zęby trzeba koniecznie skonsultować to ze stomatologiem czy w ogóle się do tego nadają.